Slavonac Gradište jesenski je prvak Prve ŽNL VS!

Nakon dva tjedna pauze dočekali smo finale uzbudljive jesenske polusezone u Prvoj ŽNL vukovarsko-srijemskoj. Slavonac iz Gradišta nije dopustio iznenađenje, te je rutinski izborio prvo mjesto uoči zimske pauze. Redom su Croatia, Slavonac Komletinci, Sloga i Zrinski prosuli bodove, pa su dopustili Frankopanu i Negoslavcima da prezime na drugoj i trećoj poziciji. U derbiju začelja HAŠK je odnio pobjedu protiv Mladosti, dok je jedini susret bez pobjednika odigran u Vrbanji.
SLAVONAC GRADIŠTE – MLADOST PRIVLAKA 3:0
Slavonac je pronašao izlaz iz rezultatske krize u najboljem mogućem trenutku. U posljednjem kolu ove godine nisu dozvolili iznenađenje pred domaćom publikom, te su rutinski svladale goste iz Privlake. Nakon mirnog prvog poluvremena, domaćinu se otvorilo u drugom dijelu. Trojac Dretvić, Cerovski i Pintarić odveli su Slavonca do devete pobjede ove sezone i titule jesenskog prvaka.
– Čestitam svojim igračima na odličnoj utakmici i na osvojenom prvom mjestu. Danas smo pobijedili odličnog protivnika – mladu i poletnu ekipu s odličnim trenerom, kojem želim sreću u nastavku prvenstva. Prvo poluvrijeme bilo je egal, ali u drugom smo, osim tri gola triju različitih strijelaca – Dretvića, Cerovskog i Pintarića – imali još dvije stopostotne šanse, Jančića i Pintarića. Moram pohvaliti cijelu ekipu, bili su više nego dobri. Zahvaljujem se Sportalu na praćenju ove lige – izjavio je Mirko Godanj, trener Slavonca.
– Zaslužena pobjeda domaćina. Dva kornera – dva gola, i treći iz penala. Dobivamo i crveni karton i idemo dalje. Prvi gol odredio je daljnji tijek utakmice, poslije nismo postojali. Čestitam Slavoncu na jesenskom naslovu i hvala im na večeri nakon utakmice – poručio je Željko Grgić, trener Mladosti.
FRANKOPAN – BRŠADIN 1:0
Turbulentnu polusezonu pobjedom su okrunili nogometaši Frankopana. Njihov junak danas bio je Domagoj Božić koji je svojim pogotkom u prvom poluvremenu presudio gostima. Frankopan je sada samo tri boda iza vodećeg Slavonca, no čak će sedam od prvih osam utakmica proljetnog dijela igrati pred svojim gledateljima.
– Prije svega moram čestitati momcima na vrlo dobrom rezultatu. S obzirom na to da smo prvih osam kola bili gosti, rezultat je skoro pa odličan. Iskoristit ću priliku i zahvaliti se, u ime kluba i u svoje osobno ime, NK Borinci Jarmina i NK Hrvatski Sokol Mirkovci, što su nam ljetos izašli u susret i omogućili nam da imamo gdje trenirati. A da se osvrnem i na današnju utakmicu — teškom mukom smo danas došli do bodova, ali iskreno, i znali smo da će tako biti. Najbitnije je da smo pobjedom zaključili polusezonu i da na odmor odemo zadovoljni. Svim sportskim djelatnicima, vašim čitateljima i vama želim sretne i blagoslovljene nadolazeće blagdane – poručio je Nikica Bartulović, trener Frankopana.
NEGOSLAVCI – SLOGA BOROVO 2:1
Veliki derbi u Negoslavcima pripao je domaćinu koji se tako popeo na visoko treće mjesto. Sva tri pogotka viđena su u drugom poluvremenu. Prvo je Vučinić načeo goste u 50. minuti, a u neizvjesnu završnicu uveo nas je Simić u 86. minuti. Pitanje pobjednika riješio je mladi Marko Nikšić u sudačkoj nadoknadi.
– Vrlo teška i neizvjesna utakmica protiv odlične, iznimno kvalitetne, organizirane i izvrsno vođene momčadi. U prvom poluvremenu imali smo inicijativu i zrelije prilike za postizanje pogotka, ali se protivnik pred kraj poluvremena uspio vratiti u utakmicu, napraviti nekoliko odličnih napada i čak pogoditi stativu. Drugo poluvrijeme dobro smo otvorili i izvanrednim pogotkom došli u vodstvo. Nakon našeg gola protivnik je bacio sve karte na napad i razvila se prava bitka. Imali smo nekoliko prilika koje nismo iskoristili te smo bili kažnjeni izjednačujućim pogotkom, no uspjeli smo skupiti snage i energije da nakon kornera postignemo pobjednički pogodak i, rekao bih, zasluženo osvojimo bodove te na korektan način završimo vrlo tešku sezonu. Protivniku sve čestitke na prikazanoj igri i puno sreće u nastavku prvenstva. Mojim dečkima upućujem sve čestitke na svemu prikazanom, na ogromnom trudu koji su uložili i načinu na koji su iznijeli ovu izrazito zahtjevnu sezonu, a nadam se i zadovoljili ambicije klupskog vodstva koje je maksimalno podržalo sve naše napore – poručio je Željko Račić, trener Negoslavaca.
MITNICA – CROATIA BOGDANOVCI 4:1
Jedan od najvećih derbija vukovarskog središta ovog puta nije bio toliko neizvjestan. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1, a golove su postigli Komadina i Hrvoje Plum. Sva neizvjesnost otklonjena je u 52. minuti kada su obojica Mrkonjić i Rist pocrvenili, a razigrani domaćin nije se mučio iskoristiti dva igrača prednosti do kraja utakmice. Strijelci su bili Kalac, Brajković i ponovno Komadina.
– Uvijek zanimljiva utakmica protiv Bogdanovaca. Lokalni derbi s najviše tenzija, što nije očekivano za prijateljske ekipe. Teški egal do dva crvena kartona Bogdanovaca. Nakon toga očekivano preuzimamo inicijativu i zabijamo tri gola do kraja. Rutinski privodimo utakmicu kraju. Zadnje kolo pa da rezimiramo — Mitnica je imala jako loš start, liga je izjednačena, kolo po kolo Mitnica se bliži vrhu. Dobre pripreme s ovim kadrom i bit ćemo još bliže – rekao je dvostruki strijelac Domagoj Komadina.
– S dva igrača manje gotovo cijelo drugo poluvrijeme nismo mogli puno. Prvo poluvrijeme igralo se čvrsto, domaćin je poveo, mi ubrzo nakon toga izjednačili i preuzeli inicijativu do poluvremena. U drugom dijelu nastavljamo isto, ali samo do 50. minute kada ostajemo s dva igrača manje. Nakon toga utakmica, nažalost, odlazi u jedinom mogućem smjeru. Čestitke Mitnici na pobjedi. Nama ostaje gorak okus jer smo sigurno mogli puno više da nam se nisu dogodila ta dva isključenja. O sudačkim odlukama nećemo – prokomentirao je Marin Ergović, kapetan Croatije.
SINĐELIĆ TRPINJA – SLAVONAC KOMLETINCI 3:1
Veliku pobjedu za kraj turbulentne jeseni osigurali su nogometaši Sinđelića. Iako se Cvijanović potrudio da gosti imaju prednost veći dio susreta, od 75. minute uslijedio je pravi blitzkrieg domaćina. U samo 5 minuta došli su do velikog preokreta kojeg je režirao Đorđe Manojlović.
– Danas jedna od naših najboljih predstava ove polusezone. Dominirali smo, stvarali šanse od prve minute. Gost je poveo eurogolom i s tim se rezultatom odlazi na odmor, no nije nas to pokolebalo — vjerovali smo u pobjedu i tako je na kraju i bilo. Odlična timska igra. Gostu želimo sve najbolje do kraja sezone, a mi idemo na zasluženi odmor. Isto tako, vama iz Sportala želimo kvalitetan odmor od izvještavanja iz ovih naših liga i nadam se da se čujemo na proljeće! – poručio je Ognjen Knežević, kapetan Sinđelića.
– Loš ulazak u utakmicu, prvih 15 minuta teško visimo, domaći imaju dvije stopostotne šanse. Nakon toga domaćin ima posjed, a mi prijetimo iz kontre i dolazimo do vodstva Cvijanovićevim eurogolom. S vodstvom odlazimo na odmor gdje radimo neke promjene u formaciji. Dobro stojimo na terenu iza lopte, protivniku smo prepustili posjed na njihovoj polovici gdje se ne događa puno. Domaći rade izmjene, pokušavaju agresijom postići nešto i uvode igrača s brojem 13, i onda dolazi ta famozna 67. minuta kada taj broj 13 ulazi krvnički u našeg kapetana Krajcira. Živimo u nadi da noga nije slomljena, a sudac to ne kažnjava crvenim kartonom. Mi gubimo najboljeg igrača i odmah iza toga dobivamo gol za 1:1, gdje opet glavni sudac ne svira čisti prekršaj za nas. Poslije toga domaćin radi pritisak i gubimo 3:1. Istaknuo bih glavnog suca kao igrača utakmice — ne iz neke namjere, nego jednostavno čovjek ne zna. Domaćin fer i korektan osim tog starta na Krajciru. Ali eto, hvala Bogu, došao je kraj ovoj dugoj i napornoj polusezoni. Igračima, trenerima, vama u Sportalu i svim čitateljima želim sretne nadolazeće blagdane, u svoje ime i ime NK Slavonac Komletinci – izjavio je Nikola Matković, trener Slavonca.
ŠOKADIJA – ZRINSKI BOŠNJACI 3:2
Veliki derbi nekadašnjih aktera MŽNL otišao je na stranu Šokadije. Zrinski je držao prednost gotovo cijeli susret, sve do 76. minute, a od tada pa do kraja susreta vidjeli smo još 4 pogotka. Ipak, većina ih je završila u mreži gostiju, pa je tako Šokadija stigla do važne pobjede kojom su zadržali kakav-takav priključak za ostatkom momčadi.
– Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Naša igra i ponašanje nisu vrijedni spomena. Suđenje dobro. Na kraju čestitam igračima i treneru NK Slavonca na osvajanju jesenske titule – prokomentirao je Mario Butković, trener Zrinskog.
VRBANJA – SREMAC ILAČA 0:0
Jedina utakmica ovog kola gdje su mreže mirovale bila je ona u Vrbanji. Za to je najzaslužniji gostujući vratar Jelinić koji je s nekoliko odličnih intervencija spriječio domaće da svoju dominaciju pretoče u golove. Sremac je tako izvojevao još jedan remi, svoj čak osmi ove sezone, a za poraz ne znaju još od 8. kola.
– Ostaje žal što nismo ugrabili puni plijen. Apsolutna dominacija i kontrola igre tijekom svih 90 minuta, veliki broj propuštenih prilika — sve je išlo u smjeru naše pobjede. Gosti su imali raspoloženog vratara i zaista puno sreće danas, ali to je nogomet. Gostujućoj ekipi sretno u nastavku prvenstva, čine mi se kao jedna dobra družina i palac gore za njih. Svima želim ugodan odmor i sretne nadolazeće blagdane – izjavio je Damir Vidović, trener Vrbanje.
– Protivnik je od prve do posljednje minute dominirao u svakom segmentu. U prvom poluvremenu još smo i uspijevali zaprijetiti preko par poluprilika i jednog zicera. Na poluvremenu smo se dogovorili da ćemo dati sve od sebe da sačuvamo tu nulu, iako smo zbog krštenja i drugih obaveza bili znatno oslabljeni. U nastavku domaćini nastavljaju pucati iz svih oružja. Pogađaju stativu, prečku, mislim da nas je samo dragi Bog sačuvao poraza. Domaćin je zaslužio pobjedu, ali i mi smo se danas fanatično branili i bacali se glavom na loptu i mislim da nas je ta požrtvovanost nagradila. Suđenje Kikića i pomoćnika odlično. Hvala Sportalu na praćenju i želim svima ugodne blagdane! – poručio je Dominik Jelinić, vratar Sremca.
MLADOST CERIĆ – HAŠK SOKOL 2:4
Derbi začelja i dvoboj dvojice nogometnih stručnjaka i prijatelja oduševio je sve prisutne na igralištu Mladosti. HAŠK je bolje otvorio utakmicu i stigao do prednosti od tri pogotka. Strijelci su bili dva puta Pavlović, te jednom Petrušić. Ipak, domaćin se nije predao, već je preko Sanabrije i Ružića uspio smanjiti zaostatak. Ipak, potvrda pobjede došla je pogotkom Ljajića u smiraju utakmice.
– Čudna utakmica za mene — dva kluba s kojima sam osvajao prvenstva, HAŠK i Mladost; s HAŠK-om bez poraza, a s Mladosti uvjerljivo. No mi u svojim problemima, jedva se skupili. Prvo poluvrijeme – sve što smo ponudili gostu pretvorili su u gol i zasluženo je rezultat bio 0:3. Nas nigdje, najlošije poluvrijeme u prvenstvu, što ne umanjuje zasluženo vodstvo. Svi su mislili da je utakmica gotova osim mene, a to sam uvjerio i igrače. U 48. minuti 1:3 i potpuna dominacija, gostu nismo dali ništa. Napadi se isplate i iz kaznenog smanjujemo na 2:3, gosti se brane i dobivaju crveni. Uz sve napade, početnička greška i gosti nam iz kontre zabijaju za 2:4 i tu je kraj nadama da možemo više. Čestitke prijatelju Diksiju i HAŠK-u — više su željeli i nagradilo ih je. Kasno smo počeli igrati, u 45. minuti došli na utakmicu. Ovisi o situaciji u klubu, nekim odlukama, možda je ovo i moje posljednje izvješće kao trenera Mladosti. Neke odluke mijenjaju puno toga. Sada odmor i svima iskren pozdrav i sve dobro. Hvala što nam dajete prostor za analizu. Mladost je ipak iznad svih nas – poručio je Ivan Lukić, trener Mladosti.
– Konačno pobjeda… Furiozno prvo poluvrijeme s vodstvom 0:3. Ulazak u drugi dio — domaćin brzim golom unosi nervozu u naše redove i desetak minuta visimo te odbijamo gol iz penala i crveni karton. Nakon toga dva nemoguća promašaja Pastora i Ljaljića za odlazak u mirnu luku, ali ipak golom Ljaljića završavamo ovu utakmicu. Muka cijele polusezone i sada kraj i reset. Čestitke još jednom dečkima koji su pokazali da vrijede! Sportski pozdrav vama i vašim čitateljima i sretni i blagoslovljeni praznici! – rekao je Dražen Dikonić, trener HAŠK-a.